Rehabilitatsioonikeskus on tee normaalse elu juurde

Narkorehabilitatsioonikeskus on ainuke pääsetee narkosõltlastele ja tema lähedastele. See on ainuke pääsetee antud olukorrast, ainuke lootus õnnelikule elule. Abi osutamise puhul narkorehabilitatsioonikeskuses on eripäraks vabatahtlikkus. Sõltuv inimene ise otsustab seda, kas ta tahab rehabilitatsioonile tulla ja rehabilitatsioonil olla. Reeglina on motivatsiooni olemasolu garantiiks pikaajalise rehabilitatsiooni läbimiseks ja tulevikus kaineks ja puhtaks jäämiseks.

Vaatamata vabatahtlikule saabumisele ja keskuses olemisele, on narkorehabilitatsioonikeskusel omad sisekorra eeskirjad ja reeglid, mis on loodud selliseks, et nad tagavad maksimaalse edu paranemisel ja sõltuvusest vabanemisel. Nii on sõltlasel võimalik kogeda praktikas, et elus võib leida oma koha ilma lisa stimulaatoriteta. Töörežiimi väljatöötamise puhul arvestatakse narkosõltlaste füüsilisi ja psüühilisi eripärasid.

Narkosõltlasele ei piisa lihtsalt narkootiliste ainete tarvitamise lõpetamisest ja detoksikatsioonist. Ta tuleb tuua tagasi normaalsesse ellu ja tal tuleb saada täiskasvanuks ning võtta endale vastutus oma elu ja oma tegude eest. Narkorehabilitatsiooni keskus töötab vastavalt väljatöötatud programmile, mille põhieesmärk on sõltlase isiksuse muutmine ja taastamine. Narkorehabilitatsiooni keskuses on sõltlastel võimalik muuta oma elu moraalseid ja hingelisi väärtusi. Osa programmist on suunatud sõltlase tervise taastamisele füüsilisel tasandil. Narkorehabilitatsiooni teenuse eesmärk on aidata taastada sõltlase tervist ja isiksust ning suunata ta tagasi ühiskonda.